TELSİZ ORTODONTİK TEDAVİ (INVISALIGN)

NEDİR?

Telsiz ortodontik tedavi (Invisalign) diş hekimliğinde gelişen teknoloji sayesinde ortodontik tedavilerde gelinen en yeni tedavi yöntemlerinden biridir. 

Şeffaf ve tamamen kişiye özel olarak hazırlanan plaklar sayesinde dişlerinizdeki çapraşıklığın düzeltilmesi için uygulanan estetik bir ortodontik tedavi yöntemidir.

TELSİZ ORTODONTİK TEDAVİ

KİMLERE UYGULANABİLİR?

Telsiz ortodontik tedavi sosyal hayatında ortodontik tedavi yapıldığının anlaşılmamasını isteyen hastalarda ve estetik kaygısı yüksek hastalarda başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

Invisalign tedavisiyle daha çok, hafif çapraşıklıklar veya orta şiddetteki çapraşıklıklar tedavi edilmektedir. Belirli bir yere kadar uygulanabilen telsiz ortodontik tedaviyi çekimli tedavi gerektiren vakalarda uygulamak tercih değildir. Bu teşhis uzman ve şeffaf plaklarla tedavi tecrübesine sahip bir ortodontist muayenesi sonrası koyulup tedaviye başlanır.

TELSİZ ORTODONTİ TEDAVİ

NASIL UYGULANIR?

Telsiz ortodontik tedavi her ortodontik tedavi standardında olduğu gibi ağız içerisinde bütün tedavilerin yapıldığı, ağız hijyenini sağlayan ve hiçbir diş tedavisine ihtiyaç duymayan hastalara tedavilerin bitiminde uygulanmaktadır. Bütün ağızdaki mevcut çürüklerin ve diş eti tedavilerinin tamamlanması gerekmektedir

Telsiz ortodontik tedavi teknolojisinde ağızınızdan alınan hassas ölçüler ve elde edilen modeller bilgisayarlar ve cad-cam adını verdiğimiz cihazlar yardımı ile taranır. Ağızın ve dişlerin o anki durumu sanal ortama aktarılır ve hasta ağızında uygulama yapılmadan önce bilgisayar simülasyonların da tedavi sanal olarak gerçekleştirilir bu duruma uygun plaklar elde edilir. Bir nevi bilgisayarda sizin tedaviniz yapılıp son hali verilir. Daha sonra hazırlanan plaklar düzenli uzman hekim kontrolünde hastaya uygulanır. Bu şeffaf plaklar ortalama 15 günde bir değiştirilir. Bu işlem sonucunda dişlerde meydana gelen değişim uzman ortodontist tarafından değerlendirilir.

Tedavi sürecinde hastalarda konuşma ve oral hijyen zorluğu yaşanmaz çünkü şeffaf plaklar çıkarılıp temizlenebilirler. Tedavi sürecinde hastaların bu plağı günde 20 saat takmalı istenir. Çok estetik olduğundan dolayı bu 20 saatlik zaman zarfında kullanımında bir problem yaşanmaz.

TELSİZ ORTODONTİ TEDAVİ

SONRASINDA NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİR?

Tedavi bitiminde dişlerde herhangi bir çapraşıklık oluşumu veya geri dönüş olmaması için retainer tedavisi uygulanmaktadır.

Telsiz Ortodontik Tedavi (Invisalign) konusunda daha fazla bilgi almak ve size en uygun çözümü sunabilmemiz için bize ulaşın.