Amputasyon

Amputasyon tedavisi çocuk diş hekimliğinde sıklıkla uygulanan bir tedavidir. Amputasyon tedavisi özellikle süt dişlerine kök erimelerinin doğal sürecinin devam etmesi için uygulanan bir tedavidir.

Devamı

Fissür Örtücü

Fissür Örtücü tedavisi süt veya sürekli dişlere uygulanabilmektedir. Fissür Örtücü tedavisi ile dişlerin uzun yıllar çürümesinin önüne geçilmesi amaçlanmaktadır.

Devamı

Flor Uygulaması

Flor Uygulaması ile dişlerin temel taşı olan diş minesinin çok daha sağlam ve dayanıklı hale gelmesi amaçlanır. Flor Uygulaması süt ve sürekli dişlere periyodik olarak uygulanmalıdır.

Devamı

Süt Dişleri

Süt Dişleri bebeklik dönemi sonrasında ağız içinde sürmesiyle beraber önem arzeder. Süt Dişleri ile beraber çocuklar için hayat boyu sürecek tedavi ve kontroller başlayacak ve burada ilk muayene ve ilk tanışma çok önemli olacaktır.

Devamı

Yer Tutucu

Yer Tutucu tedavisi zamanından önce kaybedilen süt dişlerinin hareket ederek boşluğa kaymasını önlemek için yapılır. Yer Tutucu tedavisi ile dişlerin çene üzerindeki yer değişiklikleri önlendiğinden dolayı çapraşıklık riski minimale indirgenmiş olmaktadır.