Diş Eti Küretajı konusunda daha fazla bilgi almak ve size en uygun çözümü sunabilmemiz için bize ulaşın.

Diş Eti Küretajı

NEDİR?

Diş eti küretajı diş etlerinde Dent Modern Gold Bakım uygulanmasına rağmen iyileşmeyen ve aktif diş eti hastalığının bulunan hastalara uyguladığımız diş etinin iltihabını gidermek için uyguladığımız bir tedavidir. Diş eti rahatsızlıklarında uygulanan güvenli ve yaygın bir tedavi yöntemidir.

Küretaj İşlemi

NASIL YAPILIR?

Küretaj işleminden önce hastanın diş eti üzerinde bulunan diş taşları temizlenir. Uygulamayı tüm ağıza uygulayacaksak genellikle hastalarımızın konforu açısından küretaj işlemini çeneleri 4 ayrı bölgeye ayırıp uygulamayı tercih ediyoruz. İşlem yapılacak bölgeyi lokal anastezik maddeler ile uyuşturuyoruz. Daha sonra diş etinin altında bulunan kök yüzeyindeki göremediğimiz diş taşlarını özel el aletleri ile kazıyıp çıkarıyoruz. Aynı zamanda diş etinin dişin kök yüzeyine bakan ve iltihaplı olan yüzeyindeki hastalıklı dokuyu da özel el aletleri ile kazıyıp çıkarıyoruz. İşlem sonrasında diş etlerinin temizlenmiş olan kök yüzeyine daha iyi tutunması için nemli gaz tamponla dişetlerine basınç uygulayıp işlemi bitiriyoruz. Hastalar bütün bu işlemler esnasında lokal anestezi altında oldukları için herhangi bir ağrı ve sızı hissetmez.

Küretaj İşleminden Sonra

NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

Küretaj tedavisi sonrasında küçük ağrıların olması normaldir. Dişler de  sıcak, soğuk hassasiyeti de oluşabilir. Hastalarımız ağrısı için sıradan bir ağrı kesici ilaç kullanabilir. Küretaj işleminden sonra, hekiminizin önerdiği şekilde ve teknikle dişler mutlaka fırçalamalı ve ağız bakımına özen gösterilmelidir. Fırçalama sırada dişetlerinde küçük kanamalar görülebilir, bu durum normaldir. Küretaj işleminden sonra diş etlerinizdeki rahatlamayı fark edeceksiniz. Küretaj sayesinde diş etlerindeki şiş, kırmızı ve iltihaplı görüntünün yerine sıkı kıvamlı, pembe ve sağlıklı diş eti görüntüsüne kavuşmuş olacaksınız.

Diş Eti Küretajı konusunda daha fazla bilgi almak ve size en uygun çözümü sunabilmemiz için bize ulaşın.